Decoupage dla początkujących

Słysząc słowo decoupage, niektórzy mogą odnieść wrażenie, że jest to coś bardzo ekskluzywnego. Nic bardziej mylnego! Jest to świetny sposób na ciekawe ozdobienie różnych przedmiotów w naszym domy, od wieszaków, po pudełka i szkatułki. Wszystko ogranicza nasza wyobraźnia. Czas, abyście i wy dowiedzieli się jak stworzyć własne, ciekawie wyglądające ozdoby w naszym domu!

Co to decoupage?

pudełko decoupageDecoupage mimo upływu lat ma się świetnie! Zasada jego działania jest dość prosta. Wybieramy przedmiot, który chcemy upiększyć i na jego powierzchnię naklejamy serwetki, gazety, czy ozdobne szablony. Gdy zdecydujemy, że wszystko jest w porządku, zabezpieczamy go odpowiednim lakierem. Osiągnięty efekt bywa bardzo, ale to bardzo ciekawy – zupełnie jakbyśmy malowali dany przedmiot własnoręczne! No i co najlepsze – wszystko można zrobić w domowym zaciszu!

Co potrzeba nam?

Aby zabawić się w dekoratorów, musimy zaopatrzyć się w kilka ważnych dla butelka po decoupagepowodzenia procesu przedmiotów. Poza wyborem przedmiotu do ozdoby musimy kupić klej wodny. Jego słoik kosztuje około 10 złotych, jednak możemy być pewni, że wystarczy on na bardzo, bardzo długo. Kleju nie będziemy przecież nakładać palcami, więc nie obejdzie się także bez pędzelka, a najlepiej takiego o miękkim włosiwie. Pozwoli to na nakładanie go bez ryzyka przerwania lub uszkodzenia np. serwetki. Skoro już wspomnieliśmy o nich, to spokojnie – ich koszt nie wyzeruje naszego portfela!

Co potem?

Więc mamy wszystko, aby bawić się w sztukę decoupage, jednak warto też zadbać o to, aby po wszystkim dany przedmiot prezentował się w estetyczny sposób. Z pomocą przyjdą nam lakiery, zarówno te błyszczące, jak i matowe. Ich cena waha się w granicach 10 złotych i podobnie jak klej, wystarczają na bardzo długo. Dzięki zastosowaniu lakieru przedmiot, który udekorowaliśmy, będzie wyglądał jeszcze lepiej, niż moglibyśmy się spodziewać!

Podsumowanie

Jak możemy się domyślać, decoupage to świetny sposób na relaks, jak i upiększenie przedmiotów w naszym domu. Wystarczy poświęcić nieco czasu, a otrzymamy całkowicie niepowtarzalne prezenty dla innych, jak i dla siebie! Czemu więc nie zrobić tego samemu!